Zespół Fisheclectic powstał  jako projekt małżeństwa Joanny i Łukasza Kupczyńskich – muzyków, kompozytorów, filologów,  którzy po latach zbierania doświadczeń muzycznych i życiowych postanowili zrealizować swoje twórcze marzenie i wydać album, w którym ważne dla nich, duchowe treści zostaną ubrane w kreatywne, a nawet alternatywne brzmienia.

Pojawił się pomysł płyty inspirowanej wersetami miłosnej księgi biblijnej – Pieśni nad Pieśniami. W grudniu 2012 roku marzenie dojrzało i pojawiło się na świecie, jako debiutancki album „Wejdź” z utworami takimi jak „Ogród”, „Góra mirry” i „Pieczęć”, „Ukochana”.

Wkrótce małżeństwo rozwinęło swój studyjny projekt muzyczny, zapraszając do współpracy gitarzystę, Michała Dziubę i rozpoczynając działalność koncertową. Mimo zaledwie trzyosobowego składu, udało się przełożyć wielowarstwowe utwory na wersje live dzięki wyobraźni i multi- instrumentalizmowi muzyków. I tak, sam Łukasz Kupczyński podczas koncertu gra na 8 instrumentach (kontrabas elektryczny, mandola, mandolina, skrzypce, banjo, gitara basowa, komputery i instrumenty klawiszowe).

Trzy lata po wydaniu pierwszej płyty, w 2015 roku pojawił się drugi, tym razem dwujęzyczny album Fisheclectic pt. „Biorę Ciebie”. To na nim pojawiły się utwory „Chcę widzieć Cię” i Ucisz się, cieszące się nieustającą popularnością wśród słuchaczy.

W 2018 roku muzycy wydali kolejny autorski album pt. „Jeszcze Nie Znikaj”, prezentowany w wielu audycjach muzycznych m.in. Markomanii – autorskiej audycji Marka Niedźwieckiego w radiowej trójce, w Muzyce Dobrego Słowa radia czwórka, w audycji Scena i Sława radia Opole i wielu innych, a płyta pojawiła się na półkach wszystkich salonów empik.

To co miało być jednorazowym uwolnieniem twórczej energii stało się muzyczną i duchową misją zespołu, docierając do serc tysięcy słuchaczy, ceniących szczerość przekazu i nietuzinkowy, eklektyczny styl muzyczny. Piosenki Fisheclectic słuchane są w 116 krajach świata i mają ponad 12 milionów odsłon w serwisie YouTube. Zespół gościł na festiwalach muzycznych takich jak SLOT Art Festiwal, Song of Songs Festival, Ławka Festiwal, Pol’and’Rock Festival (dawny Woodstock), grał koncerty w kościołach i na rynkach, w domach pomocy społecznej, jak i na deskach teatrów i filharmonii, klubów muzycznych i domów kultury, w kraju i za granicą.

Dyskografia:

Fisheclectic „Wejdź” 2012

Fisheclectic „Biorę Ciebie” 2015

Fisheclectic „Jeszcze nie Znikaj”” 2018